איטום גגות

איטום גגות הוא שימוש בחומרים אוטמים על גבי גגות על מנת למנוע ממי הגשמים לחדור אל תוך הבניין.
איטום גגות של מבנים הם מן החלקים החשובים והרגישים ביותר במבנה.
רטיבות אשר חודרת לגג ומחלחלת אל כל חלקי הבניין עלולה לגרום לנזקים חמורים מאוד.

איטום גגות ביריעות ביטומניות

בבנייה של כל אחד מחלקי הבניין, יש לדאוג ליצירה של שכבות הגנה שונות, על מנת למנוע ולהרחיק מן הבניין נזקים שונים. גם גג הבניין דורש הגנה, כאשר החלק החשוב ביותר הוא ביצוע של איטום גגות.

גג הבניין הוא החלק הרגיש ביותר בבניין, מאחר שהוא החלק החשוף ביותר לפגעי מזג האוויר. רטיבות אשר חודרת לגג מחלחלת אל כל חלקי הבניין, ועלולה לגרום לנזקים חמורים מאד הן בגג עצמו והן בבניין כולו, עד לסכנת קריסה, חס וחלילה, במצבים חמורים במיוחד.  

איטום איכותי ימנע את הסכנה הזו, ויעניק הגנה מלאה לבניין כולו.

איטום גגות - כל השיטות הקיימות לאיטום גגות

שיטות 
ישנן 3 שיטות עיקריות אשר משמשות לאיטום גגות, כאשר חשוב להבדיל בין סוגי הגגות השונים. על מנת לבחור בשיטת האיטום המתאימה והטובה ביותר לגג,  אוטמים בעלי ניסיון רב בתחום יוכלו לייעץ לכם בהגינות ובמקצועיות על שיטת האיטום המתאימה והיעילה ביותר עבורכם.

זיפות

שימוש בזפת לאיטום גגות היה נפוץ מאד בעבר, וגם כיום ישנם רבים שמשתמשים בה בשל מחירה הזול. בשוק הישראלי היום קיימים סוגים שונים של זפת באיכות גבוהה מאוד. איטום גגות באמצעות זפת דורש ידע וניסיון רב חשוב לבחור בעל מקצוע מנוסה ומקצועי כדי לא לסבול מנזילות כבר בחורף הבא. א.א.א אוטמים בעלי ניסיון מוכח בתום זיפות גגות התקשרו וקבלו יעוץ והכוונה.

איטום

יריעות ביטומניות

שיטת איטום גגות זו מתאימה לגגון בטון או בטקל, או לגגות מרוצפים. מדובר על 2 שכבות של יריעות איטום חזקות, אשר מונחות על כל שטח הגג, כאשר עליהן מונחת שכבה של אגרנט לבן – שנועדה להגן על היריעות בעונת הקיץ, מחום השמש.

איטום גגות

איטום בהתזה

איטום גגות או מבנים בחומרים פולימריים הנמרחים על הגג בדומה לזפת, אך בניגוד לזפת, הם לבנים ואינם קולטים חום, וגם אינם פולטים חומרים רעילים בשום מצב, כך שהם מתאימים לשימוש בכל עונות השנה. עם זאת, חשוב לדעת שהאחיזה של החומרים הפולימריים בגג חלשה יחסית, ולכן הם מתאימים בעיקר לגגות שאינם מיועדים לדריכה. חשוב לדעת, שחומרים פולימריים מנוגדים ליריעות הביטומניות. לכן, אם אוטמים את הגג בשיטה אחת, לא תהיה אפשרות לאטום אותו לאחר מכן בשיטה השנייה.

כשלים נפוצים בעבודות איטום גגות


איטום גגות המתבצע באופן איכותי שומר על בני הבית מפני רטיבויות ונזילות למשך חורפים רבים, מונע היווצרות פטריות ועובש ואף התפרצותן של מחלות שונות. 

אולי החשוב מכל – עבודה איכותית של איטום גגות המתבצעת על ידי אנשי מקצוע מנוסים בתחומם, הנושאים עימם תעודת 'אוטם מורשה', תבטיח כי עמידות של שכבות הבית הפנימיות תישמר במצב טוב למשך שנים רבות, ותמנע בלאי מהיר ונזקים רבים העלולים להוות סכנת חיים לבני הבית. 

אף על פי כן, גם אם איטום הגג התבצע על ידי הטובים שבאנשי המקצוע המבטיחים לנו אי אילו הבטחות בדבר אטימות הגג למשך שנים רבות לאחר ביצוע העבודה.

לעיתים אנו מגלים כעבור מספר חודשים או כעבור שנה נזילה או התפרקות של חומר איטום בפינות או שטחים מסוימים. 

מהן הסיבות העיקריות לליקויים אלו?

עבודה לא יסודית או אי תשומת לב מרבית עלולה להביא למספר תקלות נפוצות בענף:

היעדר התאמה בין חומר איטום לשכבת התשתית הגורם המשמעותי באחיזת חומר האיטום למשך זמן רב הוא ההתאמה בין שכבת התשתית לבין האיטום המונח עליה, כאשר במקרה הצורך, שכבת הקישור מתחייבת.

הערכה לא מדויקת של ליקוי במקרים מסוימים, בעלי מקצוע מסוימים מקבלים הערכה לא נכונה של הגורם לרטיבות בתוך הבית, והפתרון המיושם לא מספק מענה לבעיה המקורית.

איטום גגות - כל השיטות הקיימות לאיטום גגות

שיטות 
ישנן 3 שיטות עיקריות אשר משמשות לאיטום גגות, כאשר חשוב להבדיל בין סוגי הגגות השונים. על מנת לבחור בשיטת האיטום המתאימה והטובה ביותר לגג,  אוטמים בעלי ניסיון רב בתחום יוכלו לייעץ לכם בהגינות ובמקצועיות על שיטת האיטום המתאימה והיעילה ביותר עבורכם.