לוגו איטום גגות
לוגו איטום גגות

זיפות גגות – עשה ואל תעשה

איטום גג מהווה דבר חשוב ביותר לכל מבנה באשר הוא. גג שלא אטום בצורה הטובה ביותר, יגרום לנזילות בתוך המבנה במצבים של מזג אוויר גשום וסוער. עוד טרם מגיעה עונת החורף, חשוב מאוד לבדוק מה מצב איטום הגג. במידה ויש בעיה כלשהי עם האיטום, כדאי מאוד לבחור באנשי מקצוע מקצועיים ומנוסים בתחום איטום גגות. כיום ניתן  למצוא מגוון אנשי מקצוע העוסקים בתחום איטום גגות כאשר שיטת האיטום הפופולרית ביותר היא זיפות גגות. 

זיפות מהווה שיטה פשוטה, נוחה וזולה לצורך איטום, אולם, חשוב מאוד להבין כי מדובר של שיטת איטום שנויה במחלוקת אשר לא תמיד מומלץ לבחור בה ועל כן, חשוב לדעת את כל מה שחשוב על תהליך זיפות גגות, מתי כדאי לבחור בו, מתי לא ובאיזה איש מקצוע כדאי לבחור.

זיפות גגות- במה מדובר?

זיפות גגות מהווה אחת משתי שיטות הרלוונטיות והנפוצות לצורך איטום גגות. השיטה השנייה היא איטום באמצעות יריעות ביטומניות. בתהליך הזיפות אוטמים את הגג באמצעות זפת חמה, כאשר מתחת לזפת פורשים יריעה שמסייעת להחזיק אותו. הזפת הוא אמנם חומר  איטום עמיד מאוד בפני חדירת מים וגמיש, אך  לא תמיד הוא מומלץ שכן, על אף היתרונות הרבים שלו הוא לא תמיד מחזיק מעמד  לאורך זמן והוא דורש עבודה רצינית  לצורך שמירה עליו.

מתי כדאי לבחור באיטום הגג באמצעות זפת?

אם אתם מחפשים חומר איטום זול, אין ספק שהזפת מהווה את החומר הטוב ביותר עבורכם. מחיר הזפת נמוך בשליש עד חצי ממחיר היריעות הביטומניות. מעבר לכך, זיפות גגות הוא איטום שניתן לבצע על כל גג, עמוס ומורכב ככל שיהיה ועל כן, אם הגג שלכם עמוס במזגנים או דודים ובלתי אפשרי ליישם בו שיטת איטום אחרת, זיפות מהווה ללא ספק את שיטת האיטום הנכונה שכדאי לכם לבחור בה.

יחד עם זאת, אם אתם מחפשים שיטת איטום שאינה דורשת תחזוקה רבה וכן, עמידה למשך שנים רבות יותר והגג שלך תואם לה מבחינת המבנה שלו והעומס עליו, תוכלו לוותר על זיפות ולבחור בשיטת האיטום באמצעות יריעות ביטומניות. כמובן שעליכם להיות מודעים מראש לכך שההשקעה הכלכלית בשיטת האיטום המדוברת תהיה משמעותית יותר.

באיזה חומרים מומלץ לערבב את הזפת בתהליך האיטום?

לצורך היצמדות טובה ויעילה של הזפת החמה על הגג, חשוב מאוד למרוח בהתחלה שכבת יסוד מסוג פלינקוט המהווה חומר ביטומני מדולל במים. מדובר על חומר שמאפשר לזפת להידבק לגג בצורה יעילה. ככלל, את הזפת ניתן לערבב רק עם חומרים שמאפשרים לו להיצמד לגג בצורה טובה ואיכותית, כאשר כל חומר הנוגד באופן כלשהו את הזפת או יכול לגרום לו שלא להיצמד לגג בצורה הרמטית ויעילה, הוא מחוץ לתחום בתהליך איטום גגות.

טעויות נפוצות בזיפות גגות

לא פעם, איש מקצוע שאינו מיומן מספיק בתחום איטום גגות, לא ישתמש בזפת תקנית מסוג 25/75, דבר שיגרום לכך שהזיפות לא יהיה מספיק הרמטי, לא יענה על מטרותיו ומעבר לכך, לא יהיה תקני. טעות נפוצה נוספת של אנשי מקצוע שלא מספיק מיומנים בתחום היא לא להנחות את בעלי הגג להקפיד על סיוד בכל שנה על מנת שהזפת לא יאבד את תכונת האיטום שלה וכן, להשאיר חלקים לא מרוחים בזפת בגג, דבר נוסף שפוגם ללא ספק ביעילות של הזפת כחומר איטום לגג.

כיצד בוחרים את איש המקצוע הטוב ביותר עבור זיפות גגות?

כדי לבצע תהליך זיפות גגות בצורה המקצועית ביותר ובכדי שהזפת אכן יהווה חומר איטום איכותי ויעיל לגג, יש לבחור באיש מקצוע מוסמך, מיומן ומקצועי בתחום זיפות גגות. חשוב לברר אודות אנשי המקצוע המוצעים באמצעות האינטרנט, לקבל המלצות מלקוחות ולוודא כי מדובר על איש מקצוע בעל מוניטין בתחום.

תכנים נוספים
השאירו פרטים ונחזור אליכם להצעת מחיר

תוכן עניינים