לוגו איטום גגות
לוגו איטום גגות

איתור נזילות

איתור נזילות

אז איך מאתרים נזילות בעצם?

השלב הראשון הוא תשאול של מאתר הנזילות אל מול הלקוח בו הלקוח מספר על המצב הקיים ולאחר מספר שאלות ואינדיקציות, מאתר הנזילות מתאם תוכנית איתור נזילות מותאם אישית ללקוח.

יש לבחור בחברה הטובה ביותר לאיתור נזילות שתוכל לספק איתור מדויק ופרטני בכדי למנוע הרס רציני ונזק לרכוש שלנו בייחוד כשמדובר בנזילה בצינור של ביוב.

אז כיצד בעצם נוצרת נזילה?

תקלה בצנרת – שחיקה טבעית או פגיעה בצנרת אלו הסיבות השכיחות ביותר להיווצרות נזילה. בדרך כלל נוצרת בגלל אי תחזוקת צינורות מתאימה, שחיקה וקריעה של גומיות איטום בברזים או מערכת צינורות ישנה ולעתים בגלל תזוזה לא נכונה של חפץ מסוים, כמו מכונת כביסה או דוד שמש, שגורם לקריעה של הצינור, ולעתים גם קדיחה בקיר או כל פגיעה חיצונית.

בעיות איטום במבנה – בעיות של איטום יכולות לגרום לחדירת מי גשמים בחורף. בנוסף, בבניינים משותפים יכולות להיווצר בעיות בצנרת והנזילה מהשכן עלולה להגיע גם אל ביתנו.

הסימנים המרכזיים לנזילה הם:

  • כתמי רטיבות ועובש – כתמי אלו נמצאים בדרך כלל בקירות ובתקרות מבנים. סימנים אלו ניתן לאתר באמצעות מצלמה תרמית.
    אז מהי מצלמה תרמית?
    מצלמה תרמית היא הכלי המתקדם והטוב ביותר לאיתור נזילות. זהו ללא ספק הכלי היעיל ביותר ולמעשה עובדת באמצעות קרני אינפרא אדום שרגישות לחום, וכך ניתן לזהות הפרשים בטמפרטורה באזורים מסוימים.
  • חשבון מים גבוה מהרגיל – אם יש לכם חשבון מים גבוה מהרגיל אז די בטוח שיש לכם נזילה. לכן אסור לבזבז רגע ויש להתחיל את תהליך לאיתור ותיקון הנזילות.

אך לפני תיקון הנזילות יש להבחין בין נזילה בצינור מים, נזילה בצינור ביוב או שמע מדובר באיטומים לקויים.

  • ריח של טחב/ביוב הוא סימן לנזילה.
  • סימני עובש הינם גם סימן לנזילה.
  • נזילה מצינור ביוב מאופיינת בדרך כלל על ידי טפטוף מים לא רציף "שבא והולך" או מגיע בשעות מסוימות. סביר להניח שקיים פגע בצינור הביוב המנקז את המים.

לאחר שהבחנו בסוג הנזילה, יש לבצע את הפעולות המתאימות בכדי למצוא במדויק את מקום הנזילה ואת גודל ההרס שהיא גורמת.

במקרה של נזילה בצינור ביוב, ישנם מספר דרכים יעילות ולא פוגעניות אשר יעזרו לאתר את הנזילה בצינור.

הדרך הראשונה היא באמצעות החדרת מצלמת דחף קטנה וזעירה בעלת ראש גמיש המשדרת בזמן אמת את תוואי הצינור הפנימי ועל ידי כך עוזרת לנו להבחין במפגעים או בחיבורים לא תקינים אשר גורמים לדליפת מים.

הדרך השנייה היא על ידי בדיקת הצפה למערכת הצינורות על ידי בלוני הצפה. יש לסתום פתח כניסה אחד להציף מים דרך הפתח השני. כאשר מפלס המים עולה ממתנים כמה דקות ובמידה אבל אם מפלס המים יורד, כנראה ישנה בעיה בצנרת המעידה על דליפת מים.

במקרה של נזילה בצינור מים, ישנן היום טכנולוגיות רבות העוזרות לנו לאתר את הנזילה בקלות.

ניתן לאתר באמצעות מצלמה תרמית עליה הסברנו קודם, המזהה נזילות לפי הכתמים שנוצרים מהם, ככל שהכתם בצבע שונה משאר האלמנטים, ניתן להניח שיש נזילה במקום זה.

דרך נוספת היא לאיתור נזילות מים היא בעזרת גז, יש להזרים גז ידידותי דרך הצנרת ונקודת הנזילה היא הנקודה בה הגז בעצם יוצא מן הצנרת ובכך ניתן למצוא את הנזילה בקלות ובמהירות.

ומה עם נזילות שנגרמות מאיטום לקוי?

יש כמה אפשרויות לאטום נזילות בצינור.

למשל, ניתן לעשות זאת באמצעות חומר מסוג מרק אפוקסי שמזכיר פלסטלינה המתקשה לרמת פלדה תוך דקות בודדות. ניתן להשתמש בו במקרים של סדקים שנוצרו בצנרת משחיקה מוגברת וגם בתנאי חוץ.

ניתן לעשות זאת גם על ידי סרט איטום גמיש וחזק הנדבק בעוצמה לצינור העמיד בסביבה רטובה וגם מקנה הגנה מפני מים.

עוד אפשרות היא על ידי דבק אפוקסי המכיל יתרונות רבים כמו עמידה בפני כימקלים וגוון אחיד לכל אורך השימוש בדבק.

קרדיט לתמונה: PEXELS

 

תכנים נוספים
השאירו פרטים ונחזור אליכם להצעת מחיר

תוכן עניינים